Haberler « Inova Patent | Marka Tescili | Patent Tescili | Web Tasarım | Logo Tasarım | Endüstriyel Tasarım Tescili | Marka Sorgulama

Haberler

2017 Yılı Avrupa Patent Başvurusu Rekortmeni Huawei Oldu

Haber

Avrupa Patent Ofisi (EPO) resmi istatistiklerine göre; Çinli Teknoloji Üreticisi Huawei, 2017 yılını 2 bin 298 patent başvurusu ile patent başvuru rekortmeni oldu.

Devamını Oku... 12 Mart 2018

Coğrafi İşaret Ve Geleneksel Ürünlere Amblem Zorunluluğu Getirildi

Haber

Resmi Gazete’de yayımlanan “Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Amblem Yönetmeliği” ile birlikte coğrafi işaret ve geleneksel ürünlere amblem kullanım zorunluluğu getirildi.

Devamını Oku... 03 Ocak 2018

Apple, Steve Jobs Inc. İsimli Şirkete Açtığı Davayı Kaybetti

Haber

Apple, Giacomo ve Vincenzo Barbato kardeşlerin kurduğu Steve Jobs Inc. şirketi ile arasında devam eden isim hakkı savaşını kaybetti. Böylece iki kardeş, Apple’ın kurucusunun adını verdikleri giyim markasının isim hakkını tescillemiş oldu.

Devamını Oku... 01 Ocak 2018

TÜBİTAK Ödülleri Külliyede Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu

Haber

TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Devamını Oku... 31 Aralık 2017

6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde Turkcell’e Ödül

Haber

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde en iyi Ar-Ge merkezleri ödüllendirildi. Turkcell Teknoloji Ar-Ge Merkezi, “Bilgisayar ve İletişim Sektörü” kategorisinin birincisi seçildi.

Devamını Oku... 27 Aralık 2017

Patent Hak Gasbı İddiasıyla FIFA’ya 100 Milyon Dolarlık Tazminat Davası Açıldı

Haber

Brezilyalı iş adamı Heine Allemagne, Futbol maçlarında kullanılan ve sıkıldıktan bir süre sonra kaybolan spreyin patentini aldığını ve FIFA’yı dava ettiğini açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Heine Allemagne, “FIFA benim fikrimi çaldı. Bu fair-play ruhuna aykırı” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku... 24 Aralık 2017

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün Gayri Maddi Varlıklara İlişkin Raporu

Haber

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) küresel değer zincirini oluşturan şirketleri inceleyen çalışmasına ait ilk gelen veriler doğrultusunda; dünyada üretilip satılan ürünlerin değerinin neredeyse üçte birinin markalaşma, patent ve tasarım gibi gayri maddi varlıklardan oluştuğu ortaya koyuluyor.

Devamını Oku... 30 Kasım 2017

TÜRKPATENT ile Yaratıcı Çocuklar Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Haber

TÜRKPATENT ile Yaratıcı Çocuklar Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol TÜRKPATENT ile Dernek arasında iş birliğini geliştirerek ülkemizde yenilikçiliğin ve yaratıcılığın teşvik edilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Devamını Oku... 27 Kasım 2017

“1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması” Başvuruları Başladı

Haber

Türk Patent ve Marka Kurumunun (TÜRKPATENT) üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği 1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması’na başvurular başladı.

Devamını Oku... 03 Kasım 2017